Kołobrzeg – noclegi dopasowany do oczekiwań

Kołobrzeg (Kolobrzeg) – największe polskie uzdrowisko i popularne miejsce wypoczynku. Ponad 12 km linii brzegowej, fantastyczne plaże, ciekawe atrakcje oraz doskonała oferta spa i wellness sprawiają, że Kołobrzeg warto odwiedzić nawet po sezonie. Miasto jest czwartym pod względem liczby ludności miastem województwa zachodniopomorskiego i położone jest u ujścia rzeki Parsęty do Morza Bałtyckiego. Bogata baza noclegowa i sanatoryjna, piękne położenie oraz duży wybór lokali gastronomicznych sprawiają, że miasto jest popularne nie tylko wśród polskich turystów.

Noclegi w Kołobrzegu

Miasto to słynie z noclegów o najwyższych standardach. Hotele i pensjonaty zazwyczaj znajdują się blisko morza i są na poziomie najwyższych, europejskich standardów. Można w nich znaleźć wszystko od spa po restauracje, które zadowolą największych smakoszy.  Warto już dziś sprawdzić Kołobrzeg noclegi

Kołobrzeskie źródło solankowe
Historia Kołobrzegu rozpoczęła się od znajdującej się pod miastem solanki, której wiek szacuje się na ponad 2 miliony lat. Stosowany jest głównie w chorobach reumatycznych, neurologicznych i oddechowych.

Latarnia morska
zbudowana w 1770 r., znajduje się przy wejściu do portu, u ujścia Parsęty do Bałtyku. Ma 26 m wysokości i jest udostępniona do zwiedzania. Ze szczytu można podziwiać piękny widok na morze i port wojskowo-handlowy Kołobrzegu oraz panoramę miasta. Latarnia to także idealne miejsce na kawę i ciastko, gdyż jest tu także czynna kawiarnia.

Nadmorska promenada
Kołobrzeska promenada jest popularnym miejscem spacerów mieszkańców i turystów. Wzdłuż promenady znajduje się wiele restauracji, sklepów z pamiątkami i miejsc z atrakcjami dla dzieci. To jest serce Kolobřeh. Każdy znajdzie tu atrakcję dla siebie. Promenada jest konserwowana i przebudowywana. To świetne miejsce na letnie spacery.

Molo
o długości 220 metrów i szerokości 9 metrów, popularne, nowoczesne i romantyczne – to słynne kołobrzeskie molo prowadzące nad Bałtyk. Molo zostało wyremontowane pod koniec 2014 roku i teraz po przejściu około 4,5 m n.p.m. dochodzi się do dwupoziomowego końca z platformą, na której można usiąść, popatrzeć na kojące fale morskie i pooddychać świeżym, morskim powietrzem. Wejście na platformę w sezonie jest jednak płatne.

Bazylika konkatedralna
Bazylika Konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kołobrzegu, zwana też Kołobrzeską Katedrą, jest imponującą wizytówką miasta Kołobrzeg w jego historycznym centrum. Ten katolicki kościół został zbudowany w XIV wieku i dlatego jest wspaniałym przykładem architektury gotyckiej.

Oceanarium
Zwiedzając akwarium można w ciekawy sposób uzupełnić wiedzę przyrodniczą dzieci, młodzieży i dorosłych. Zwiedzanie podwodnego świata to świetny pomysł dla nauczycieli na uatrakcyjnienie lekcji nie tylko biologii. W Oceanarium organizowane są również różne konkursy z ciekawymi nagrodami. Znajdziesz mureny, płaszczki, ukwiały, królewskie tanganiki, rozgwiazdy, piranie, piękne skrzydlice, rekiny rafowe, rekiny czarnopłetwe i wiele innych.

Port handlowy
Długość nabrzeża portu handlowego w Kołobrzegu wynosi 786 metrów. Do portu handlowego mogą wpływać statki o długości do 80 m, szerokości 12 m i głębokości 4,5 m.

Plaża
W Kołobrzegu można wypożyczyć kosze plażowe, leżaki i inny sprzęt do opalania się na plaży. Na dzieci czeka tu wiele atrakcji – nadmiar energii mogą wyładować na dmuchanych zabawkach: trampolinach, zjeżdżalniach itp. Rodzice mogą skorzystać z rozlokowanych tu i ówdzie beach barów. Jednak najczęstszym celem spacerów po plaży w Kołobrzegu jest molo i ujście Parsęty, którym do portów wpływają statki. Ci, którzy nie lubią chodzić po piasku, mogą obserwować morze spacerując nadmorską promenadą, zbudowaną na wzmocnionej wydmie równoległej do plaży.

W sezonie letnim na plaży w Kołobrzegu zarezerwowane są trzy kąpieliska:

  • Kąpielisko zachodnie na zachodniej części plaży kołobrzeskiej
  • Kąpielisko główne na plaży centralnej we wschodnim Kołobrzegu
  • Kąpielisko wschodnie na plaży wschodniej na osiedlu Kołobrzeg PodczeleW 2010 roku kołobrzeskie kąpielisko zostało wyróżnione Błękitną Flagą nadmorskie kąpieliska, które szanują środowisko naturalne i spełniają wymogi czystości, bezpieczeństwa, jakości wody, informacji i infrastruktury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *