Jak zerwać z dziewczyną / Jak zerwać z chłopakiem

Co zrobić gdy czujemy, że nasz związek nie ma już racji bytu? W tym przypadku odpowiedź jest jednoznaczna. Czeka nas niezbyt przyjemna rozmowa z partnerem i rozstanie.

Jak zerwać z chłopakiem/dziewczyną z klasą?

Po pierwsze nigdy nie róbmy tego przez internet czy telefon. W ten sposób okażemy partnerowi brak szacunku. Każdy z nas zasługuje na rozmowę cztery oczy. Każde rozstanie wiąże się ze smutkiem z żalem, dlatego warto zadbać, żeby to ważna rozmowa przebiegała w jak najbardziej komfortowych warunkach. warto wybrać takie miejsce, w którym oboje partnerzy będą czuli się bezpiecznie, jednocześnie nikt nie będzie im przeszkadzał.

Kolejna ważna sprawa, to szczera i spokojna rozmowa. Unikajmy krzyków i wzajemnych oskarżeń. Choć czasami może być to trudne, zwłaszcza jeśli emocje wezmą górę nad rozsądkiem.

Niestety nie zostaniecie przyjaciółmi…

Taki scenariusz sprawdza się tylko komediach romantycznych. Żeby się z kimś przyjaźnić potrzebne są zdrowe i bezinteresowne relacje. A świeżo po rozstaniu nie mogą one zaistnieć pomiędzy byłymi partnerami. Emocje między ludźmi są jeszcze zbyt gorące.

Zerwanie wymaga także zerwania kontaktu seks partnerem. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Czasami łączą was różne sprawy, na przykład praca w tym samym miejscu bądź wspólne dziecko. W takim przypadku warto maksymalnie ograniczyć codzienne kontakt. Dajcie sobie czas i przestrzeń na ułożenie na nowo życia. Trzeba zachować ostrożność z wchodzenie w nowy związek bezpośrednio po zerwaniu. Musimy poczekać aż nasze rany się z blizną. Tylko wtedy będziemy w stanie zbudować zdrową relację z nowym partnerem.

Nie plotkuj nigdy o byłym partnerze. To co było między wami niech pozostanie między wami na zawsze. Jeżeli czujemy się źle po zerwaniu, To zwierz my się najlepszej przyjaciółce. I tylko pod warunkiem, że jest ona dyskretną osobą godną zaufania.

Następny krok to przebaczenie. Zarówno sobie, jak i byłam partnerowi. W każdym związku zdarzają się lepsze i gorsze chwile. Przebaczenie nie oznacza, że musimy o wszystkim zapomnieć. Przy rozstaniu warto przeprosić byłego partnera za to, co zrobiliśmy źle i podziękować za piękne momenty razem.

I na koniec… Zanim zaprosisz partnera na tą ostatnią rozmowę zastanów się czy naprawdę chcesz, żeby to był koniec waszej relacji. Może się zdarzyć, w waszym związku pojawił się poważny kryzys. To całkowicie naturalne. Zwłaszcza jeśli związek twa bardzo długo. Dlatego decyzję o rozstaniu należy podejmować na chłodno. Powrót do byłego partnera może być bardzo trudny lub wręcz niemożliwy…

Jeden komentarz Dodaj swoje
  1. Zgadzam się w stu procentach. Mam nadzieję, że w serwisie pojawi się znacznie więcej tekstów dokładnie poruszających ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *