Hotel Włoski Poznań – niezapomniany hotel, niesamowite atrakcje Poznania

Nasz hotel zaprasza do odwiedzenia ciekawych miejsc i atrakcji Poznania, takich jak:

  • Galeria Stary Browar – jest to nic innego jak centrum handlowe, jednak jego wnętrze niesamowicie zachwyca. Nie bez powodu galeria została wiele razy wyróżniana w międzynarodowych konkursach. Podczas zakupów przechodzący mogą podziwiać nie tylko sklepy, ale także prawdziwą galerię sztuki.
  • Stary Rynek – na tej liście nie mogło zabraknąć tego punktu, ponieważ stary rynek Poznania jest miejscem, które musicie zobaczyć będąc w tym mieście. Punkt ten jest centrum miasta od ponad 750 lat, a ta informacja sama w sobie robi ogromne wrażenie. Rynek jest jednym z największych rynków w całej Europie. Jak pewnie większość z Państwa wie, to właśnie tutaj codziennie o 12 słynne koziołki, widniejące na ratuszu, stukają się swoimi rogami. Miejsce to otacza wiele restauracji, klubów, barów, a także zabytków.
  • Jezioro Maltańskie – można tutaj chwilę wypocząć, albo wybrać się na spacer z towarzyszącymi pięknymi widokami. Jezioro samo w sobie nie jest jedyną atrakcją w tym rejonie, ponieważ niedaleko znajduje się także Nowe Zoo, a także Termy Maltańskie, czy nawet sztuczny stok narciarski.
  • Fara Poznańska – ten barokowy kościół znajduje się niedaleko Starego Rynku. Jego pełna nazwa to Bazylika kolegiacka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa w Poznaniu. Miejsce to zwołuje nie tylko osoby wierzące, jest ono warte odwiedzenia również ze względu na jego piękne zewnętrze, ale jeszcze piękniejsze i zapierające dech w piersiach wnętrze.
  • Bulwary Warty – warto wybrać się w tamte okolice, kiedy tylko wyjdzie słońce i jest cieplej. Wówczas zobaczą Państwo jak żyją ze sobą poznaniacy, którzy w tych okolicznościach zbierają się tam wieloma grupami i robią grille, wypoczywają lub bawią się.
  • Park Cytadela – jest on uznany przez Prezydenta RP jako „pomnik historii”, co samo w sobie jest ogromnym wyróżnieniem i absolutnie nie można powiedzieć, że Prezydent się mylił. Jest to miejsce, w którym mieści się ogromna ilość pomników, czy obiektów historycznych. Znajdują się tutaj także muzea, które będą wspaniałym punktem dla osób interesujących się historią.
  • Palmiarnia Poznań – wspaniały punkt wycieczki dla osób, które uwielbiają naturę i rośliny. Na terenie tej największej w Polsce palmiarni znajduje się około 1100 gatunków roślin. Powierzchnia tego miejsca jest równie zachwycająca, ponieważ liczy sobie 4600 m kwadratowych. W palmiarni znajdą Państwo także akwaria z rybami, a nawet wolno biegające kury!

Dodatkowe informacje: Hotel Poznań Stary Browar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *