Warunki współpracy z kamerzystą weselnym

Młoda Para przed ślubem zawsze ma sporo spraw do ustalenia. W niektórych przypadkach mówimy o naprawdę indywidualnych wymaganiach co do przebiegu imprezy. Jednak są pewne sprawy, o które troszczą się wszyscy nowożeńcy. Dlatego jeśli chcemy otrzymać wyjątkowe i  nowoczesne filmy ślubne, to powinniśmy zadbać o szczegóły współpracy przed podpisaniem umowy. Zaraz przedstawimy sobie zagadnienia, o które powinniśmy zadbać jeśli interesuje nas wideofilmowanie wesel niczym z hollywoodzkiej wytwórni.

Zdjęcia z wesela i film ślubny

Przebieg wesela z reguły przebiega według jednego schematu, jednak są imprezy, które liczą nawet do tysiąca osób. Znacznie częściej zdarzają się jednak imprezy na kilkadziesiąt lub kilkaset osób. W takim przypadku Para Młoda może liczyć na zdjęcia z wesela w formie cyfrowej. Po prostu firma fotograficzna daje dostęp nowożeńców do zdjęć w formacie JPG. Oprócz tego nie może zabraknąć również pamiątki fizycznej. Mowa tutaj o zdjęciach ze ślubu, które zamieszczone są w specjalnym pudełku z drewna. Tam przygotowane są fotografie weselne w formacie 13 x 18 cm. Pięknie zapakowane zdjęcia sprawią, że taka pamiątka ślubna zostanie z nami na lata. Będziemy więc mieli piękne zdjęcia oraz wyjątkowo piękny film ślubny w niskiej cenie. Zarówno zdjęcia, jak i film z wesela będą odpowiednio obrobione. Jeśli chodzi o nowoczesne filmy ślubne, to klienci decydują się z reguły na krótki trailer weselny, ale popularne są także klasyczne filmy weselne. Trailer trwa około kilkunastu minut, jednak tradycyjny film liczy już aż do 4 godzin. Wydaje się, że taka dawka materiału filmowego z imprezy weselnej jest naprawdę satysfakcjonująca. Na pewno uchwycone zostaną najważniejsze momenty ślubu – od scen w domu, przez momenty w Kościele, a na zabawie Pary Młodej i gości w sali weselnej kończąc.

Pytania do fotografa i kamerzysty

Organizacja wesela nie jest prostym zadaniem. Jeśli chcemy samodzielnie zadbać o każdy szczegół, to na pewno mogą pojawić się liczne pytania do fotografa i kamerzysty. Warto przed spotkaniem zastanowić się nad kwestiami, które będziemy chcieli poruszyć. Na pewno będzie to cennik, jaki obecnie opiewa za wideofilmowanie wesel. Oprócz tego powinny nas zainteresować szczegóły związane z ubiorem kamerzysty, doświadczeniem w branży, czy też taką subtelną kwestią jak spożywanie alkoholu przez kamerzystę i fotografa na uroczystości weselnej. Im więcej pytań sobie przygotujemy, tym bardziej upewnimy się, że na pewno koniec końców podjęliśmy współpracę z odpowiednim kamerzystą lub biurem fotograficznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *