Czym zajmuje się stylistka rzęs?

Rzęsy są wszędzie! Nie ma co do tego wątpliwości. Kilka lat temu przedłużanie rzęs mogło być luksusem lub specjalną usługą tylko dla wydarzeń i okazji. Teraz po prostu o każdy ma je, robi je, lub chce je! Jeśli kiedykolwiek myślałeś o zostaniu artystą przedłużania rzęs lub szukasz zmiany kariery, jest kilka naprawdę dobrych powodów, aby zostać profesjonalną stylistką rzęs. Będziesz mógł pracować kreatywnie każdego dnia. Będziesz oceniać potrzeby i pragnienia klienta, a następnie stworzyć wygląd, który jest idealny dla nich. Możesz również uzyskać certyfikat w dodatkowych rzęsach, brwiach, wosku i innych obszarach urody, aby twoje rzemiosło było bardziej artystyczne i profesjonalne. Nie wspominając o większej ilości pieniędzy!

Stylistka rzęs – charakterystyka zawodu

Termin stylistka rzęs (również stylistka rzęs lub producent rzęs) opisuje wyszkolonego profesjonalistę kosmetycznego, który specjalizuje się w aplikacji pojedynczych rzęs. Obejmuje to wcześniejszą konsultację z klientem, a także edukację przed danym zabiegiem. Prawidłowa dezynfekcja i sterylizacja „narzędzi” również należy do podstawowej wiedzy, podobnie jak drobne korekty, jak np. barwienie brwi czy rzęs. Zawód ten na początku brzmi bardzo monotonnie, ale jako stylistka rzęs nie tylko przyklejasz rzęsy. Praca jest bardzo kreatywna i może pozytywnie wpłynąć na całą twarz, korygując kształt oczu. Opadające powieki można ukryć, oczy powiększyć lub zmniejszyć i wiele więcej. Jako stylistka rzęs musisz mieć oko na to, który rodzaj przedłużenia pasuje do danej klientki i odpowiedzieć na jej życzenia i obawy. Dobro i zdrowie klienta jest najwyższym priorytetem. Dowiedz się, jak zostać profesjonalną stylistką rzęs.

Dobre szkolenie kluczem do sukcesu

Dobre szkolenie może być bardzo kosztowne i czasochłonne. Niekoniecznie jednak należy skąpić na ten cel. Odpowiednie szkolenie jest ważne, bo tutaj uczy się podstawowej wiedzy i oczywiście tego, jak właściwie postępować z klientami. Chcesz zaoferować klientce zaufane i bezpieczne środowisko, aby wróciła, a może nawet poleciła Cię innym. Jeśli nie mieli dobrego szkolenia w pierwszej kolejności, mogą być zmuszeni do jego nadrobienia, co może dodać jeszcze więcej kosztów. Szkolenie powinno więc obejmować nie tylko teorię i praktykę, ale także pracę na modelach. Cała praktyka na nic się zda, jeśli nie będziesz mógł przetestować tego, czego się nauczyłeś na modelu w obecności profesjonalisty. Praca nad człowiekiem wiąże się z wieloma drobnymi przeszkodami, które nie pojawiają się w przypadku lalki. Bądź po prostu każdy klient ma inny kształt oczu i przede wszystkim inne wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *