Szpital zakaźny w Poznaniu

Często życie zmusza nas do skorzystania z opieki medycznej, nierzadko także potrzebny jest nam lub naszej rodzinie pobyt w szpitalu. Diagnostyka i leczenie danego schorzenia nierzadko powoduje konieczność kilkudniowego pobytu szpitalnego, który w niektórych sytuacjach może również przedłużyć się na dłuższy okres. W takich okolicznościach idealnym rozwiązaniem jest znalezienia miejsca, gdzie może ulokować się odwiedzająca pacjenta rodzina czy znajomi. Szczególnie ważne jest to w przypadku, kiedy nasze miejsce zamieszkania jest w dużej odległości od miejsca, w którym konieczne jest leczenie konkretnej przypadłości. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku chorób zakaźnych.

Wielospecjalistyczny szpital Miejski im. Józefa Strusia posiada Oddział Zakaźny, który znajduje się przy głównym budynku szpitala przy ulicy Żelaznej 2. Hotel Włoski w Poznaniu znajduje się w odległości 15minut drogi własnym transportem lub 35minut drogi komunikacją miejską. Jest więc to idealny wybór na nocleg w przypadku konieczności planowej czy też nagłej hospitalizacji.

Szpital ten jest głównym szpitalem działającym na terenie miasta Poznań. Oddział Zakaźny współpracuje z Katedrą i Kliniką Chorób Zakaźnych, Hepatologii i Nabytych Odporności Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Skutkuje to bogatym doświadczeniem, zapleczem dydaktyczno-klinicznym oraz możliwością konsultacji z najlepszymi specjalistami w regionie. Z tego właśnie powodu jest bardzo dobrym wyborem w przypadku zachorowania na którąkolwiek z chorób zakaźnych. Wspomniany Oddział zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem wirusowych zapaleń wątroby na różnym tle (HIV, HCV, HBV), zatruć, biegunek, mononukleozy, neuroinfekcji, gorączek o niewyjaśnionej przyczynie a także chorób odzwierzęcych. Jest to bardzo szeroki przekrój chorób i schorzeń mogących być leczonych w tym właśnie miejscu. Pobyt w Oddziale Zakaźnym w Szpitalu miejskim w Poznaniu gwarantuje otrzymanie profesjonalnego procesu diagnostyczno-terapeutycznego przez zespół złożony z jednych z najlepszych specjalistów w województwie.

Oddział Zakaźny w Szpitalu Miejskim w Poznaniu przyjmuje pacjentów zarówno w systemie planowym jak i nagłym. Powoduje to szerokie możliwości przyjęcia do tegoż Oddziału. Hotel Włoski w Poznaniu oferuje przede wszystkim możliwość całodobowej rejestracji, co pozwala na skorzystanie z zameldowania przez całą dobę. Jest to szczególnie ważne w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia oraz konieczności natychmiastowego przyjęcia na Oddział.

Dodatkowe informacje: Szpital zakaźny Poznań.

 

Opublikowano w Inne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *