Produkcja spotów i filmów od zaplecza

Zastanawiałeś się jak wygląda od zaplecza produkcja filmów reklamowych? Jak łatwo się domyśleć jest to bardzo duże przedsięwzięcie. Szczególnie jeśli mowa o reklamach telewizyjnych. Oczywiście producenci takich filmów mają szeroką ofertę skierowaną do klientów firmowych i indywidualnych. Dlatego plan produkcji nie równa się innemu planowi produkcji. Jednak jeśli już niedługo planujesz zrealizować filmy reklamowe dla firmy lub takie filmy zamówić, to warto dowiedzieć się jak wygląda ich produkcja od zaplecza.

Scenariusz filmowy to podstawa

Na początku realizacji jakiegokolwiek filmu należy przygotować scenariusz. To właśnie on odpowiada za to, jak będzie przebiegać dalsza realizacja klipów. Jeśli na przykład produkcja jest duża, to być może będzie trzeba wynająć statystów. Czasami podczas realizacji filmów pojawiają się znani aktorzy, profesjonalni tancerze lub też nawet dodatkowi operatorzy kamery. Z drugiej strony czasami na planie filmowym pojawia się jedynie jeden operator kamery, a całość wykonywana jest na tzw. green screenie. W takim przypadku koszty produkcji filmów reklamowych będą znacznie niższe. Jeśli więc chcesz zrealizować profesjonalne spoty reklamowe w niskiej cenie, to raczej wybierz tę drugą opcję. Z kolei jeśli masz nieograniczony budżet, to jak najbardziej możesz pokusić się o opcję numer jeden. Tylko wtedy naprawdę przygotujcie wraz z ekipą dobry scenariusz reklamowy, aby nawet tania produkcja filmów przyniosła oczekiwane skutki w postaci zwiększenia rozpoznawalności marki lub zwiększenia sprzedaży.

Światło i muzyka robią różnicę

Będąc chociaż raz na planie filmowym wiele osób nie może wyjść z podziwu z całej otoczki takiego wydarzenia. I nie mowa tutaj o znanych aktorach i różnych osobach, które można spotkać na planie produkcyjnym. Po prostu na takim planie można znaleźć wiele lamp błyskowych, które dbają o idealne oświetlenie, a także wiele innych cennych elementów wyposażenia produkcji filmowej. Nie obejdzie się również bez makijażystek, które przygotowują aktorów i osoby występujące w spocie. Ważne jest również nagłośnienie, kiedy np. nagrywany jest klip muzyczny. Osoby występujące na green screenie lub innym planie muszą być w pełni zaangażowane, dlatego profesjonalna otoczka to podstawa przy takich profesjonalnych realizacjach. Wydaje się, że jeśli nie wiemy jak powstają spoty reklamowe od A do Z, to powinniśmy raczej zdecydować się na wynajem profesjonalnej firmy, która zajmuje się tym i pomoże nam w realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *