Płytki drewnopodobne – płytki chevron

Zdobywającym popularność rozwiązaniem w aranżacji podłóg jest tak zwany układ chevron, w nomenklaturze projektantów wnętrz czasami nazywany także jodełką francuską. Od klasycznej jodełki, znanej z parkietów dominujących przez wiele dziesięcioleci w mieszkaniach Polaków, wzór ten różni się drobnym szczegółem – płytki ścinane są w ten sposób, aby możliwe było zestawienie ich ze sobą pod kątem 45 stopni.

Paleta barw płytek chevron

Popularność płytki chevron zawdzięczają między innymi swojej uniwersalności oraz bogactwu dostępnych kolorów, dzięki którym można znaleźć takie, które doskonale wkomponują się do wystroju dowolnego wnętrza. Asortyment jodełki francuskiej oferowany miłośnikom tego sposobu zdobienia podłóg obejmuje produkty zaprojektowane w różnych odcieniach szarości, brązach, klasycznej bieli oraz tonacjach czerni o zróżnicowanej intensywności głębi tego koloru. Dzięki umiejętnemu doborowi barwy płytek podłogowych do koloru ścian, mebli i dodatków można przekształcić salon w efektowną wizytówkę całego domu. W szerokiej ofercie produktów propozycje godne uwagi znajdą zarówno wielbiciele stonowanych zestawień kolorystycznych, jak i amatorzy barwnych kontrastów. Płytki tego typu doskonale sprawdzą się też w sypialni, kuchni czy łazience.

Płytki chevron – efektowne dopełnienie wystroju wnętrz w stylistyce glamour i vintage

Płytki chevron – jako element zdobniczy, którego korzenie sięgają siedemnastowiecznego dworu francuskiego – w sposób naturalny idealnie pasują do wnętrz klasycznych. Wzornictwo tak zaaranżowanej podłogi doskonale wpisze się w nieco barokową aranżację salonów w stylistyce glamour z ich bogatą ornamentyką, wszechobecnym błyskiem i mnóstwem drogocennych bibelotów. Płytki chevron znakomicie będą się także komponowały z wnętrzami utrzymanymi  w osadzonym w tradycji stylu vintage. Będą stanowić idealne dopełnienie klimatu wykreowanego przez tapety w stylistyce retro, stare meble, porcelanowe figurki czy inne drobiazgi z bogatą historią.

Płytki chevron dla miłośników skandynawskiego minimalizmu

Podłogowe płytki chevron to także dobry wybór do mieszkań urządzonych w duchu minimalizmu rodem ze Skandynawii. W połączeniu z ascetycznym wystrojem wnętrz nowoczesnych zbudują efektowną kompozycję opartą na kontraście pomiędzy bogatą ornamentyką podłogi a surowością pozostałych elementów aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Dzięki płytkom chevron minimalistyczny salon z niewielką liczbą bibelotów nieco ożyje, a podłoga stanie się jego głównym akcentem dekoracyjnym.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *