Wirtualne biuro – wirtualny adres i usługi księgowe

Założenie własnej działalności wiąże się z przejściem przez konieczne formalności. Rejestracja firmy jest najczęstszym problemem ponieważ wymagane jest podanie adresu. Własna firma nie musi posiadać odrębnej siedziby i nie trzeba podać prywatnego adresu. W takim przypadku świetnie sprawdzi się właśnie wirtualne biuro.

Co to jest wirtualne biuro ?

Wirtualne biuro nie jest jeszcze popularne, ponieważ ten termin jest znany od niedawna. Jest to nowoczesna metoda administracyjna. Dzięki skorzystaniu z usług wirtualnego biura otrzymujemy fizyczny adres naszej firmy oraz szereg innych korzyści. Obejmują one przechowywanie niezbędnych dokumentów, obsługę poczty elektronicznej, świadczenia prawne i księgowe, rozmowy z potencjalnymi kontrahentami, odbieranie telefonów i wiele innych.

Wirtualne biuro jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą podawać swojego prywatnego adresu i/lub jest to działalność jednoosobowa. Wirtualne biuro oprócz wyżej wymienionych korzyści rezerwuje przestrzeń fizyczną potrzebną na spotkania biznesowe.

Koszty wirtualnego biura

Koszty takiej usługi są różne w zależności od miasta, w którym się znajduje oraz od wybranego pakietu czy udogodnień. Najtańszym sposobem jest wynajęcie samego adresu do komunikowania się i rejestracji. Koszt miesięczny to około 40 zł. Jeśli zdecydujemy się na różne udogodnienia i wynajmiemy biuro w prestiżowym miejscu to koszty miesięczne będą w granicach nawet kilkuset złotych.

Co jest konieczne do zarejestrowania firmy w wirtualnym biurze ?

Przede wszystkim musimy mieć pewność, że biuro, do którego chcemy dołączyć ma dobrą reputację. W tym celu warto zasięgnąć opinii osób, które takie biuro w danym miejscu posiadają. Ewidencjonując firmę należy dysponować prawem do użytkowania lokalu.

Przy współpracy z wirtualnym biurem mamy do wyboru dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to tradycyjna umowa najmu powierzchni biurowej, a druga to umowa usługowa.

Wady i zalety wirtualnego biura

Główną zaletą jest prestiżowa lokalizacja. Decydując się na taką nasza firma na stracie wzbudza większe zaufanie i zainteresowanie. Oszczędność pieniędzy, za kilkaset złotych miesięczny mamy zapewnione wszelkie niezbędne usługi co też pozwoli nam zaoszczędzić czas. Prywatność, brak pracowników i anonimowość.

Główną wadą może być bezpieczeństwo przesyłanych informacji. Do wad zaliczyć można nieprofesjonalnych pracowników czy nieelastyczne godziny pracy biura.

Wirtualne biuro to świetne rozwiązanie dla osób pracujących zdalnie, freelancerów, copywriterów czy headhunterów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *