Jak prawidłowo umyć samochód?

Jeżdżąc samochodem nawet gdybyśmy uważali to i tak nasze auto w końcu się pobrudzi. Każdy kierowca co jakiś czas planuje umycie swojego pojazdu. W końcu jego wygląd świadczy o nim samym. Innym ważnym aspektem jest to, że brud który gromadzi się na karoserii samochodu prowadzi do szybszej korozji. Wybrać możemy między myjnią automatyczną lub myciem ręcznym samemu oraz w myjni. Dobrze wykonane mycie ręczne daje lepsze efekty i dokładniejsze umycie pojazdu. Korzystając z automatycznej myjni na pewno zaoszczędzimy czas. Tą opcje szczególnie chwalą sobie kierowcy, którzy nie maja czasu na częste mycie samochodu. Niektórzy z nas wolą sami umyć auto bo podczas dokonywania tej czynności odnajdują przyjemność i oderwanie się od codziennych zmartwień czy zajęć. Postaramy się wam przedstawić i dokładnie opisać jak powinno przebiegać indywidualne mycie pojazdu.

Wybór miejsca mycia ma duże znaczenie.

Bardzo ważne jest aby miejsce, w którym chcemy umyć nasze auto nie było nasłonecznione. Dzięki temu środki, których będziemy stosować nie będą szybko wysychać podczas mycia czy pielęgnacji auta. Należy pamiętać, że zwłaszcza w lato w upalne dni karoseria naszego samochodu w słońcu może przekroczyć nawet 40 stopni Celsiusza.

Jakie przedmioty pomogą nam w myciu samochodu?

  • Wiadro, najlepiej przygotować dwa. Jedno z ciepłą wodą i środkiem do mycia, drugie do spłukiwania brudu. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko zarysowania lakieru podczas mycia auta.
  • Rękawica dedykowana do mycia samochodu z mikrofibry z frędzlami lub gąbka najlepiej wykonana z mikrofibry.
  • Średniej wielkości pędzelek. Przyda się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc takich jak felgi, logo marki czy uszczelki.
  • Ściągaczka do wody. Pozwoli nam na szybsze i dokładniejsze zebranie wody, a przy tym zmniejszymy możliwość porysowania lakieru pojazdu.
  • Ręcznik lub duża szmatka wykonana z mikrofibry lub irchy. Wykorzystamy je do osuszenia auta i ewentualnego naniesienia wosku na końcu.

Jakie kolejne czynności wykonujemy podczas mycia samochodu.

  • Pierwszym etapem jest tak zwane mycie wstępne i właściwe. Na początku musimy wstępnie spłukać auto z brudu i przy okazji ochłodzić powierzchnie lakieru auta. Takie działanie ponownie przyczyni się do uniknięcia porysowania lakieru auta jeszcze zalegającym suchym często twardym brudem. Należy umyć samochód ciepłą woda z szamponem z naszego wcześniej przygotowanego wiadra. Ważne by po każdym użyciu rękawicy czy ścierki wodą z szamponem na samochodzie opłukiwać ją w drugim wiadrze tak by uniknąć dostawania się dużej ilości brudu do pierwszego wiadra. Mycie zaczynamy od góry stopniowo schodząc do dołu. Dzięki temu w początkowej fazie umyjemy te mniej zabrudzone elementy jak dach, a dopiero na końcu najmocniej brudne progi.
  • Najbardziej zanieczyszczone miejsca lub zaschnięte cząstki owadów najlepiej usunąć do tego specjalnym przeznaczonym preparatem, który skutecznie najpierw je rozpuści by później łatwo można by się ich pozbyć przy spłukiwaniu.
  • W momencie w którym dochodzimy już do końca mycia auta należy je spłukać i osuszyć. Tu użyć możemy naszej silikonowej ściągaczki do wody, a następnie osuszyć wcześniej przygotowanymi ręcznikami i ścierkami do samochodu. Dokładnie wyschnięty pojazd jest nam potrzebny do kolejnego etapu.
  • Na końcu dobrze jest już umyty lakier zabezpieczyć woskiem. Nada mu on nie tylko połysk ale podkreśli kolor i naniesie warstwę ochroną na lakierze. Wosk rozprowadzamy na lakierze okrężnymi ruchami polerując go ścierką z mikrofibry.

Mamy nadzieje, że nasze porady pomogą wam dokładnie umyć wasz samochód i nie porysować jego lakieru. Potrzebne rzeczy i preparaty do mycia samochodu znajdziecie w sklepie vipdystrybucja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *