Czym dotrzeć do Belgii? Bus bardziej komfortowy od samolotu

Belgia to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży Polaków. Rodacy podróżują to belgijskich miast nie tylko w celach turystycznych, ale również udając się do pracy. Przy wyborze metody transportu warto rozważyć wybór przewoźnika realizującego przewóz nowoczesnym i klimatyzowanym busem.

Dlaczego warto wybrać podróż busem do Belgii?

Przystępność podróży busem sprawia, że nie trzeba oczekiwać tygodniami na atrakcyjną cenę, jak ma to miejsce w przypadku linii lotniczych. Koszty podróży busem są znacznie niższe niż wyprawa własnym samochodem czy koleją. To również tańsze rozwiązanie niż lot samolotem. Lotnisko znajduje się zazwyczaj poza miastem, a doliczając dodatkowo ceny transportu lotnisko-miasto, koszty rosną. Problemem mogą być również rosnące ceny biletów lotniczych, szczególnie w okresie letnim i świątecznym. Należy również dokupić dodatkowy bagaż, co winduje ceny za transport lotniczy do Belgii. Decydując się na podróż własnym samochodem, trzeba na bieżąco aktualizować przebieg trasy. Z uwagi na sporą odległość ważne jest, aby wiedzieć, gdzie skręcić. Gdy ktoś nie ma doświadczenia w poruszaniu się po europejskich autostradach, podróż ta może wiązać się ze sporym stresem.

Wybierając podróż busem, nie mamy takich problemów, gdyż cena jest niższa, a komfort dużo wyższy. W nowoczesnych pojazdach pozwalających na realizowanie połączeń międzynarodowych jest zazwyczaj więcej miejsca na nogi niż w przypadku samolotów przewoźników niskokosztowych. Kierowcy zatrzymują się również na stacjach benzynowych i miejscach postoju, pozwalając pasażerom na rozprostowanie nóg. Statystycznie podróż busem wiąże się z mniejszymi opóźnieniami niż podróż samolotem.

Komfort w niskiej cenie – zdecyduj się na szybką podróż

Największą zaletą podróży busem do Belgii jest komfort. Samochody są przystosowane do długodystansowych tras. Podróż busem do Belgii nie wymaga przesiadek, gdyż jest oferowana w formie door-to-door. Wybierając tę formę transportu, nie trzeba stresować się przebiegiem trasy czy utrudnieniami. Z racji realizowania międzynarodowych połączeń, pojazdy wykorzystywane do przewozu pasażerów mają aktualne przeglądy techniczne.

Wybierając firmę oferującą przewozy do Belgii, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rozkład jazdy. Warto wziąć pod uwagę także przebieg trasy, jeśli zależy nam na przystanku na trasie lub dotarciu do określnego celu. Warto również wcześniej zarezerwować bilet, aby mieć pewność, że w danym terminie będzie miejsce dla określonej liczby podróżnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *