Zestaw do nanoplastii – co warto wiedzieć?

Nanoplastia w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna. Jest to specjalna technika polegająca na prostowaniu włosów w oparciu o tzw. nanotechnologię. Dzięki temu można dowolnie manipulować materią na poziomie cząsteczek, które wnikają do włosa. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tej techniki oraz zestawów do nanoplastii.

Na czym polega nanoplastia?

Efektem zabiegu nanoplastii są włosy idealnie wyprostowane i wygładzone bez konieczności używania różnych substancji chemicznych, które dodatkowo mogłyby je obciążać lub wysuszać.

W składzie preparatów, które używa się do nanoplastii występuje mnóstwo składników, które odżywiają włosy i je wzmacniają jak np. keratyna, kolagen, olejek arganowy, proteiny czy witaminy. Ta mieszanka, pozwoli skutecznie wyprostować nawet bardzo mocno pokręcone włosy.

Zestaw do nanoplastii

Zabieg nanoplastii można przeprowadzać u fryzjera lub samodzielnie w zaciszu domu. Decydując się na to drugie rozwiązanie, należy zakupić profesjonalny zestaw do użytku domowego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej formuły, samodzielnie można wygładzić i wyprostować nawet najbardziej niesforne włosy.

Efekt uzyskany dzięki domowemu działaniu utrzymuje się do około pół roku. Warto także zaznaczyć, że produkty mają całkiem naturalny skład, a co za tym idzie są bezpieczne zarówno dla kobiet w ciąży jak i kobiet karmiących.

Nanoplastia w domu

Przeprowadzając zabieg nanoplastii samodzielnie w domu, należy postępować w kilku krokach:

  1. na wilgotne włosy, trzeba nałożyć wybrany szampon oczyszczający i zmasować go równomiernie w strukturę włosów, a następnie spłukać. Tę czynność trzeba powtórzyć trzy razy.
  2. Jeśli włosy są bardziej oporne, trzeba je wysuszyć, a następnie podzielić na kilka sekcji i na każdą z nich nałożyć wybrany produkt do nanoplastii. Bardzo ważne jest to, aby nie nakładać go bliżej niż dwa centymetry od skóry głowy.
  3. Po zakończeniu aplikacji włosy należy zakryć czepkiem i pozostawić na około godzinę (włosy blond trochę krócej) po czym dokładnie spłukać.
  4. Po spłukaniu, włosy należy osuszyć ręcznikiem i ponownie podzielić na pasma, które następnie trzeba rozczesać najlepiej okrągłą szczotką.
  5. Kolejnym krokiem jest wyprostowanie każdego pasma prostownicą od 10 do 15 razy.
  6. Końcowym etapem zabiegu jest założenie specjalnej maski, którą należy pozostawić na około 10 minut, a następnie dokładnie spłukać.

Cały zabieg domowej nanoplastii nie jest trudny i nie trwa zbyt dużo czasu. Każdy może zdecydować się na jego wykonanie samodzielnie w domu.

Sprawdź dodatkowe informacje na ten temat: zestaw do nanoplastii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *