Przyprawniki – must have w każdej kuchni

W każdej kuchni znajdują się przyprawy. Dodają one aromatu i smaku dowolnej potrawie. Z pewnością używa się ich kilka razy dziennie. Kapitalnie jest je mieć pod ręką. Must have we wszystkich kuchniach to z pewnością solniczki i pieprzniczki, które mogą przybierać formę młynków. Jednak ludzie, chcąc lepiej gotować i dopieszczać swoje podniebienia coraz częściej potrzebują trzymać na wyciągnięcie ręki różnorodne przyprawy, m.in.: paprykę czerwoną, zioła prowansalskie, rozmaryn, tymianek, cząber, lubczyk, bazylię, oregano, kurkumę, curry, kminek, kumin, gałkę muszkatołową, czy cynamon. W sklepach są również dostępne gotowe mieszanki przypraw np. do ziemniaków, czy do mięs, które również w kuchni muszą znaleźć swoje miejsce. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaje słoiczki, które wyeksponowane na stojakach, w perfekcyjny sposób wkomponują się w wystrój kuchni.

Solniczki i pieprzniczki

Sól i pieprz to niewątpliwie najpopularniejsze przyprawy. Używa się ich właściwie, do większości przyrządzanych potraw. Niewątpliwie zarówno solniczka, jak i pieprzniczka musi znaleźć się w każdej kuchni. Można zaopatrzyć się w te bardziej tradycyjne na zmielony pieprz i sól, jak i w bardziej efektowne młynki, które na świeżo zmielą nam gruboziarnistą sól, czy pieprz w kulkach. Co ważne, kiedy zapraszamy gości na obiad, na każdym stole powinien znaleźć się komplet przyprawników (przyprawniki sklep internetowy), w których umieścimy pieprz i sól, po to, aby każdy gość mógł odpowiednio dla siebie doprawić sobie podane jedzenie.

Słoiczki i stojaki z przyprawami

Stojak z przyprawami to strzał w dziesiątkę dla każdego, kto chciałby mieć wiele przypraw pod ręką. Co ważne takie stojaki coraz częściej mają atrakcyjny design, dzięki czemu w łatwy sposób wkomponują się w wystrój kuchni. Trzymanie przypraw w słoikach, jest nie tylko funkcjonalne z uwagi na to, że mamy je w każdej pod ręką, ale przede wszystkim na utrzymanie czystości i estetyki pomieszczenia. Dzięki nim rozerwane torebki z przyprawami nie leżą i nie rozsypują się po szafkach.

Inne akcesoria do przypraw, które warto mieć.

W kuchni warto mieć również karafki, dzbanki lub butelki na ocet i oliwę. Zwłaszcza wtedy, gdy nasi goście często są częstowani włoską kuchnią. Do takich karafek można przygotować różnego rodzaju oliwy, np. z papryką ostrą lub czosnkiem, dzięki czemu nasi goście poczują się, jak w prawdziwej włoskiej pizzerii.

Ponadto, jeśli nasze wszystkie przyprawy nie zmieszczą się w pojemniczkach, warto zaopatrzyć się również w organizery, które ułatwią przechowywanie przypraw w szafkach i szufladach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *