Lokalizacja wycieków wody – co należy wiedzieć na ten temat?

Cieknąca woda potrafi narobić sporych problemów. Przykładem może być chociażby zalanie mieszkania znajdującego się poniżej. Połowa problemu z głowy, jeżeli mieszkanie znajduje się na parterze. Chociaż z dużą dozą pewności można stwierdzić, że woda przedostanie się do piwnic położonych poniżej. Ale skąd tak naprawdę wycieka woda? Oto kilka wskazówek, jakie mogą przydać się osobom, mającym z tym właśnie problem.

Współpraca z profesjonalistami

Chyba najkorzystniejsza opcja, która należy wziąć pod uwagę – współpraca z firmą, która jest w stanie takie wycieki zlokalizować w sposób bezproblemowy. Przykładową ofertę znaleźć można m.in. na stronie hprzeciek24.com. Do wykonania poszczególnych prac używają oni specjalnych narzędzi, które pomagają w zlokalizowaniu problemu bez konieczności przeprowadzania remontu całego mieszkania. Takie firmy, lokalizujące przecieki współpracują m.in. z brokerami, towarzystwami ubezpieczeniowymi, a także z firmami instalacyjnymi, czy też z klientami indywidualnymi.

Pomiar wilgotności ścian

Warto jednak mieć świadomość tego, jakie metody stosowane są przez takie przedsiębiorstwa. Jedna z nich to pomiar wilgotności ścian. Szacuje się, że jest to jedna z najlepszych metod, ponieważ nie wymaga zaangażowania specjalnego sprzętu. Wystarczy mieć tylko podstawowy sprzęt pomiarowy, który plus minus jest w stanie określić, gdzie takie przecieki faktycznie występują. To właśnie dzięki temu można zawężać obszar poszukiwań. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że ten obszar poszukiwań i tak będzie duży, dlatego lepiej potem użyć skomplikowanych narzędzi, jakie będą w stanie jeszcze bardziej zawęzić obszar, który ewentualnie trzeba będzie rozkuwać.

Próby szczelności

Do wykonania takich prób używa się urządzenia, które nosi nazwę manometru wzorcowego. Niezwykle dokładne urządzenie, które jest w stanie podać wynik w dokładności 0,01 MPa. Całość podłącza się do instalacji wodnej, jaka znajduje się w budynku. Całe badanie trwa ok dwie i pół godziny. Trzydzieści minut przeznacza się na wstępną próbę. Pozostały czas to próba zasadnicza. Ta metoda nazywana jest również próbą ciśnieniową. Należy pamiętać o tym, że podczas jej wykonywania, w danym budynku nie można korzystać z wody. Wszystkie zawory muszą zostać zakręcone. Na ogół do wykonania tego badania używa się wody. Są też takie firmy, jakie bazują na powietrzu.

Są również inne metody, które pozwalają na zlokalizowanie wycieku wody w budynkach różnego przeznaczenia. Ich dobór zależny jest od charakterystyki danego budynku.

Źródło: lokalizacja wycieku https://przeciek24.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *