Małe, ale niezwykle ważne, czyli dlaczego zaproszenia na ślub powinny być wyjątkowe i przemyślane?

Ślub jest jednym z najważniejszych momentów w życiu. Piękna ceremonia, a później uroczyste przyjęcie weselne pozostają na długo w pamięci, zarówno Państwa Młodych, jak i osób zaproszonych. Jednak zanim te piękne chwile się wydarzą, goście, z odpowiednim wyprzedzeniem, otrzymują zaproszenia ślubne z rąk przyszłych małżonków. Dlaczego ten mały kawałek papieru jest ważny i dlaczego powinien być wyjątkowy? Czym się kierować podczas wyboru zaproszeń ślubnych?

Pamiątka pięknych chwil

Pamiątkami ze ślubu są głównie filmy oraz zdjęcia, jednak bardzo często stają się również nimi przedmioty, które były bezpośrednio związane z tym pięknym dniem. Jednym z takich przedmiotów jest właśnie zaproszenie ślubne, które jest zawsze wybierane indywidualnie i oprócz ciekawego designu, zawiera, datę, godzinę i miejsce zawarcia sakramentu małżeństwa. Coraz częściej Państwo Młodzi decydują się na umieszczenie osobnego tekstu dla każdego z gości, dzięki czemu zaproszenie zyskuje jeszcze bardziej indywidualny charakter.

Pierwsze wrażenie

Styl i estetyka zaproszenia jest też niejako informacją, dla gości jakiego ślubu i przyjęcia weselnego mogą się spodziewać. Ciekawie wyglądające, estetyczne zaproszenie z indywidualnym tekstem ma dużo większą szansę na przyciągnięcie gości na uroczystość, niż zaproszenie, które jest np.: kiczowate, a tekst na nim występujący jest niechlujny. 

Zaproszenia na ślub, mają za zadanie zachęcić gości do tego, aby pojawili się na uroczystości, a ich indywidualny charakter, ma utwierdzić, przyszłych gości w przekonaniu, że są oni dla Państwa Młodych osobami bliskimi i bardzo ważnymi, co oznacza, że ich obecność, w tak ważnym dniu jest bardzo pożądana.

Jak wybierać zaproszenia ślubne?

Idealne zaproszenia ślubne, to takie, które przede wszystkim nie są wybierane na szybko. Podczas przygotowań do ślubu i wesela, bardzo często zdarza się, że zaproszenia są zostawiane na sam koniec, a następnie są wybierane na ostatnią chwilę. Niestety, jest to bardzo duży błąd, ponieważ przyszli Państwo Młodzi, nie mają wtedy czasu, aby zapoznać się z szerszą oferta zaproszeń, a tym samym wybrane zaproszenia, okazują przepłacone w porównaniu ze swoją jakością wykonania. Zaproszenia ślubne, są formą „reklamy” uroczystości weselnej oraz ślubu, dlatego warto przywiązywać do nich uwagę.

Design zaproszenia jest zawsze kwestią indywidualną. Coś, co może się podobać naszym znajomym, nie musi podobać się nam, i odwrotnie. Zaproszenie powinno oddawać charakter uroczystości i być utrzymane w jej klimacie. Warto zadbać o jego estetykę i elegancję. Ślub to poważna uroczystość i warto podkreślić to na zaproszeniu.

W przypadku wyboru zaproszeń ślubnych ważna jest również ich cena. Bardzo często słowo „ślubne” podbija ją o kilka procent ekstra. Z tego powodu tematem zaproszeń, warto zainteresować się wcześniej, aby dać sobie czas na porównanie kilku ofert.

Gdzie kupić zaproszenia ślubne?

Zaproszenia ślubne można zakupić stacjonarnie albo przez internet. Często również, projektowaniem zaproszeń zajmują się tzw. freelancerzy, czyli, np.: absolwenci grafiki. Jednak podstawową zasadą przy zakupie, powinno być doświadczenie. Lepiej zapłacić kilka groszy więcej i zamówić zaproszenia w jednej z drukarni internetowych, która ma mnóstwo pochlebnych opinii, niż zaryzykować i zapłacić komuś, kogo doświadczenie w tej kwestii może być nikłe. Ślub jest raz w życiu i na pewno ilość wydatków, jest znaczna. Nikt nie chce poprawiać w nieskończoność zaproszeń, które okazują się mało udane, ponieważ wyszły spod ręki amatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *