Owijarki do palet – jak działają i jakie mają zalety?

Owijarki do palet służą do automatycznego bądź półautomatycznego owijania różnego rodzaju ładunków folią typu stretch. Na rynku dostępne są urządzenia pracujące zarówno bezobsługowo, jak i ze wsparciem operatora. Poza tym wyposażone mogą być w stół obrotowy lub wirujące ramię obracające się wokół palety. Wykorzystywane dziś owijarki do palet to urządzenia niezwykle funkcjonalne. Dzięki temu urządzenie dopasować można do konkretnych potrzeb i oczekiwań. Warto zatem wiedzieć, jak działają owijarki do palet oraz jakie korzyści wiążą się z ich stosowaniem.

Działanie owijarek do palet

Dzięki owijarkom do palet owijanie folią stretch różnego rodzaju ładunków odbywa się znacznie szybciej i sprawniej. Co więcej, wykorzystanie tego urządzenia sprawia, że ładunek jest dużo lepiej zabezpieczony na czas transportu. Owijarki do palet znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Powszechnie wykorzystywane są w zakładach produkcyjnych i magazynach. To, co wyróżnia te urządzenia to fakt, że dają one możliwość osiągnięcia znakomitej rozciągliwości folii stretch. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie znacznie większej oszczędności w porównaniu z ręcznym pakowaniem i owijaniem. Co ważne, owijarki do palet to urządzenia dość proste w obsłudze. Pamiętać jednak trzeba, że sam sposób działania może się nieco różnić w zależności od danemu modelu urządzenia. Działanie owijarek ze stołem obrotowym polega na wykonywaniu przez wózek ruchów pionowych, co sprawia, że ładunek obracany jest w trakcie owijania. Z kolei działanie owijarek z wirującym ramieniem także polega na wykonywaniu ruchów pionowych, jednak w tym przypadku sam ładunek jest nieruchomy. To wokół niego porusza się wózek z folią. Jak wspomniano, dostępne dziś na rynku owijarki to urządzenia niezwykle funkcjonalne. Jakie zatem mają możliwości i zalety?

Większa wydajność i oszczędności finansowe

Owijarki do palet znacząco zwiększają efektywność procesu pakowania. Wystarczy wspomnieć, że urządzenie bezobsługowe pracować może 24 godziny na dobę. Pozwala to na zdecydowanie szybsze pakowanie wszelkiego rodzaju ładunków. Dlatego też owijarki bezobsługowe powszechnie wykorzystywane są w dużych magazynach, halach produkcyjnych i w punktach wysyłkowych. Korzystanie z owijarek do palet wiąże się także z niemałymi oszczędnościami finansowymi. Mowa tu choćby o tym, że pakowanie ładunków za pomocą owijarki pozwala wyeliminować ryzyko błędu, jaki pojawić się może przy ręcznym pakowania. To oznacza znacznie mniej zwrotów czy reklamacji. Poza tym owijarki pozwalają na zapakowanie znacznie większej ilości ładunków w krótszym czasie, co bezpośrednio przekłada się na większe zyski przedsiębiorstwa.

Różnorodna funkcjonalność

Wspomniano już, że dzisiejsze owijarki do palet to niezwykle funkcjonalne urządzenia. Jedną z bardzo przydanych funkcji jest choćby możliwość ważenia i liczenia owijanych ładunków. Wskazać można również na funkcję dostosowywania prędkości owijania oraz na funkcję automatycznego mocowania folii. Urządzenia z tego rodzaju funkcjami oferuje m.in. producent owijarek do palet – Tezaurus. Na rynku dostępne są także owijarki wyposażone w funkcję pre-stretch. Pozwala ona na wstępne rozciągnięcie folii o nawet 400%. Dzięki temu można folię dużo wydajniej wykorzystać. Na koniec wspomnieć można jeszcze o tym, że nowoczesne urządzenia obsługiwane mogą być za pomocą intuicyjnego panelu LCD. Pozwala to na dużo wygodniejsze programowanie i zapisywanie ustawień. To z kolei przekłada się na większy komfort korzystania z urządzenia.

Opublikowano w Inne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *