Co to jest i czym kierować się przy wyborze VPN.

Czym jest VPN?

Skrót VPN wziął się do angielskiego akronimu Wirtualnej Sieci Prywatnej, czyli kanału za pośrednictwem którego informacje między odbiorca a nadawca mogą być przesyłane w bezpieczny sposób. VPN jest powszechnie używany przez firmy prywatne które posiadają filie w różnych miastach lub nawet krajach i chcą swobodnie przesyłać dane również wrażliwie takie jak PESEL, Imię i Nazwisko klienta lub dane dotyczące obrotów w danej firmie. VPN obecnie staje się popularnym narzędziem dla użytkowników prywatnych którzy chcą mieć dostęp do treści zablokowanych w ich kraju. Oczywiście używanie VPN nie jest bezpłatne i żeby go używać trzeba korzystać z firm zewnętrznych. Dzięki powszechnej dostępności takiej usługi obecnie możemy bardzo prosto zakupić pakiet dla naszego gospodarstwa domowego z odpowiednią ilością urządzeń obsługiwanych jednocześnie za pośrednictwem takiej sieci VPN. Jakość polaczenia i cena dostępności do usługi uzależniona jest od dostawcy i tak jak w przypadku wielu firm potrafi być bardzo rozbieżna. Sieć prywatna nie tylko pozwala czerpać informacje z różnych źródeł ale również pozwala na zwiększenie swojego bezpieczeństwa w sieci. VPN sprawia że osoba próbująca nas śledzić w sieci dostaje fałszywa informację o naszej lokalizacji.

Przykłady firm na których warto się skupić zakupując pakiet VPN.

Jakość połączenia, stabilność, bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od rozwiązań które dany dostawca VPN posiada w swojej ofercie. Jeżeli zależy nam na usłudze o wysokiej jakości warto jest dokonać uprzednio odpowiedniego reaserchu. Jednymi z bardziej popularnych dostawców usługi VPN są takie firmy jak Express VPN, oferujący aż 160 lokalizacji w 96 krajach co daje nam możliwość dostępności treści praktycznie na całym świecie. Nie można zapomnieć o tym że Express VPN posiada aż 30 dniowy okres próby dzięki któremu będziemy mogli skorzystać nie płacąc ani grosza.

Kolejną ciekawą propozycja dla szukających bezpieczeństwa w sieci jest NordVPN, jednak z bardziej popularnych firm posiadająca aż 5500 serwerów w 60 krajach, nie rejestrująca naszych danych logowania i dysponująca szybkim transferem który może być ograniczony przy korzystaniu z VPN innych dostawców. Warto zwrócić uwagę że ograniczona liczba krajów w przypadku niektórych dostawców nie musi być problemem jeżeli oczekujemy dostępu do jedynie kilku konkretnych krajów. Jeżeli dalej nie wiemy co wybrać godny uwagi jest również SurfShark. Ten dostawca może pochwalić się jednym z najbardziej korzystnych zestawień jakości do ceny, oraz dysponuje 30 dniowym okresem próbnym. Podsumowując warto jest korzystać z rozwiązań typu VPN dla ochrony w sieci jednak wybór firmy pozostaje kwestią indywidualną

Zobacz: porównanie VPN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *