Profesjonalny kurs języka migowego

Alfabet jest ważną serią znaków. Niektóre znaki ręczne dla liter przypominają pisemną formę danego listu. Kiedy używasz znaków dłoni dla liter, aby przeliterować słowo, piszesz palcami. Pisownia palcami jest przydatna do przekazywania nazwisk lub proszenia kogoś o znak dla określonej koncepcji. ASL używa sygnałów jednoręcznych dla każdej litery alfabetu (niektóre inne języki migowe używają obu rąk dla niektórych liter). Aby wyrazić trwające działanie, takie jak „myślenie”, zrobiłbyś znak „pomyśl” dwa razy z rzędu. Niektóre znaki w ASL mogą służyć jako rzeczownik lub czasownik, w zależności od tego, jak je podpisujesz. Ogólnie rzecz biorąc, podpisujesz czasownik za pomocą większych gestów dłoni i rzeczownika, używając mniejszych gestów, które są podwojone. Czasami może to powodować zamieszanie. Znak „jedzenie” jest taki sam jak podwojenie znaku „jedz”, ale znak „jedzenia” jest również powtarzającym się znakiem „jedz”.

O tym warto pamiętać!

Komunikacja w języku migowym jest jak dramatyczny spektakl artystyczny – rytm słów, ekspresyjne sygnały twarzy, małe przerwy pomiędzy, wdech, nacisk i melodia, język ciała oraz gesty głowy i rąk. Jest piękna nie tylko dlatego, że pokazuje nam, co język migowy ma moc, ale dlatego, że pokazuje nam, co robi język. Badania były prowadzone w wielu krajach na przestrzeni lat i świadczą o tym, że głuchota nie ma żadnego negatywnego wpływu na zdolność osoby niesłyszącej do prowadzenia pojazdów. Osoby niesłyszące mogą mieć ograniczony zmysł słuchu, ale przez cały czas są znacznie bardziej świadome wizualnie i ostrożne wobec otoczenia. Niektórzy twierdzą nawet, że osoby z ubytkiem słuchu mają zwiększoną zdolność do bezpiecznego prowadzenia pojazdów, ponieważ głuchota poprawia ich widzenie peryferyjne i inne zmysły. Kurs język migowy przeprowadzany jest wyłącznie przez odpowiednio przeszkolonych do tego specjalistów.

Podsumowanie

Innym sposobem modyfikowania znaków, w szczególności znaków akcji, jest zmiana prędkości, z jaką tworzysz znak lub poprzez ukierunkowanie znaku. Jeśli na przykład zrobisz znak „jedz” bardzo powoli, możesz zakomunikować, że nie spieszyłeś się podczas jedzenia. Aby ukierunkować pojęcia, orientujesz znaki w określonym kierunku, aby przekazać określone znaczenie. Zdania ASL używają specjalnej strujtury. Temat zdania ASL jest jak temat zdania w języku angielskim. Używanie obiektu zdania jako tematu nazywa się topicalizacją. Często tematem zdania ASL jest zaimek, taki jak ja, ty, on lub ona. Mówca ASL może podpisać zaimek podmiotu na początku zdania, na końcu zdania lub w obu tych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *