Radiofrekwencja mikroigłowa – 3 zalety zabiegu
Redakcja 14 listopada, 2022Moda i uroda ArticleW ostatnim czasie radiofrekwencja mikroigłowa staje się jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, które mają na celu widoczną poprawę kondycji skóry. Dzieje się tak, ponieważ jest to bardzo mało inwazyjny lub w pełni nieinwazyjny zabieg, który skutecznie wspomaga naturalne procesy odbudowy skóry i który pozwala na uzyskanie świetnych efektów bez konieczności przeprowadzania poważniejszych operacji. Z tego powodu radiofrekwencja mikroigłowa, nazywana również termoliftingiem, okazuje się godną uwagi propozycją dla osób w różnym wieku, które zmagają się ze zwiotczałą, przesuszoną skórą, a także z takimi problemami, jak blizny, przebarwienia, rozstępy, cellulit, nadmierna potliwość czy opadające powieki. Warto dowiedzieć się, jakie są najważniejsze zalety radiofrekwencji mikroigłowej i zdecydować, czy należy ona do ważnych elementów wyposażenia profesjonalnego gabinetu kosmetycznego.
RF frakcyjny mikroigłowy – mała inwazyjność zabiegu i krótki czas rekonwalescencji
Rozważając przeprowadzenie zabiegu z wykorzystaniem takiego urządzenia jak RF frakcyjny mikroigłowy, warto zwrócić uwagę na jego niewielką inwazyjność lub jej całkowity brak w zależności od wybranej głowicy. Cały zabieg polega na ogrzewaniu skóry za pomocą bezpiecznego promieniowania elektromagnetycznego i na wykonywaniu mikronakłuć, które delikatnie uszkadzają naskórek, stymulując w ten sposób naturalne procesy odbudowy skóry. Tego typu stymulacja wpływa między innymi na wytwarzanie kolagenu oraz elastyny, które okazują się niezbędne w przypadku chęci przywrócenia skórze jędrności oraz odpowiedniego nawilżenia. Warto wspomnieć, że ze względu na niewielką inwazyjność zabieg nie jest bolesny – niektóre osoby odczuwają jedynie dyskomfort, który łagodzą specjalne systemy chłodzące dostępne w nowoczesnych urządzeniach.
Niewielka inwazyjność sprawia również, że RF frakcyjny mikroigłowy nie powoduje długo utrzymujących się skutków ubocznych. Bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu można zauważyć lekkie zaczerwienienie, które nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu i które szybko znika. Dzięki temu sam zabieg nie wymaga specjalnie długiego planowania. Warto ponadto zauważyć, że radiofrekwencja mikroigłowa pozwala zauważalnie zmniejszyć widoczność wielu problemów skórnych, zapewniając niejednokrotnie lepsze efekty niż w przypadku zabiegów laserowych.
Nowoczesny RF frakcyjny mikroigłowy i możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok
Oprócz krótkiego czasu trwania każdego zabiegu i szybkiej rekonwalescencji warto wspomnieć, że można je wykonywać przez cały rok. W przypadku zabiegów wymagających użycia lasera często zaleca się, aby rozpocząć kurację na jesień lub zimę – dzieje się tak, ponieważ skóra nie może być wówczas opalona ani podrażniona. Z kolei RF frakcyjny mikroigłowy może być z powodzeniem stosowany również podczas letnich miesięcy, co zapewnia gabinetom kosmetycznym możliwość stworzenia niezwykle atrakcyjnej oferty dla klientów. Wysokiej jakości urządzenia pozwalające na przeprowadzenie tego typu zabiegów znajdują się między innymi w ofercie hurtowni Attre, która oprócz kompleksowej obsługi zamówień zapewnia również możliwość skorzystania ze szkoleń omawiających obsługę poszczególnych urządzeń.
You may also like
Najnowsze artykuły
- Kulinarna integracja zespołu: jak warsztaty tematyczne inspirowane smakami świata wzmacniają relacje w firmach
- Drzewka i krzewy ozdobne odporne na suszę
- Jak wygląda zakup nieruchomości w Turcji i na co zwrócić uwagę przy inwestycji
- Najlepsze śmieszne bluzy z nadrukiem na sezon świąteczny
- Bezpieczna i kreatywna farba dekoracyjna do pokoju dziecka: rozwiązania, które pokochają maluchy
Najnowsze komentarze
- Wicek - Jak wybrać fachowców od pozyskiwania linków i działań SEO
- Marek - Jak wybrać fachowców od pozyskiwania linków i działań SEO
- Grzesiek - Jak czyścić srebro i jak czyścić złoto?
- Horacy - Jak zerwać z dziewczyną / Jak zerwać z chłopakiem
- Andrzej - Jakie rozwiązania należy wprowadzić, gdy kluczowy współpracownik jest regularnie nieobecny w pracy?
Dodaj komentarz